Провідні вчені нашого Університету створюють вкрай необхідні технології та обладнання

на основі мембранних методів розділення для процесів опріснення води, концентрування цукрових та інших сиропів, очищення відходів молочної, м’ясної та жирової промисловості та раціонального використання їх вторинної сировини. Нагадаємо лише імена корифеїв у цій царині – Володимира Аністратенка, Валерія Гуцалюка, Валерія Мирончука, Ігоря Житнецького і Юрія Змієвського.

Активно розвиває цей напрям наша творча молодь, а останні досягнення були представлені на захисті кандидатської дисертації аспіранта нашої кафедри Богдана Пащенка. Тема дисертаційного дослідження – “Закономірності мембранного розділення дисперсних систем із врахуванням структурно-механічних параметрів фільтрувальних елементів та осаду”. Автор роботи пропонує методи досліджень на базі інформаційних технологій проектування, що забезпечить врахування всіх аспектів технологічного процесу від виготовлення мембранних фільтрувальних елементів до властивостей шару осаду на їх поверхні. Ці дані зі значною науковою цінністю є важливими для виробників технологічного обладнання, тому що дозволяють на етапі проектування врахувати всі аспекти його майбутньої роботи. Те, що робота актуальна і цікава для світової наукової спільноти, підтвердили офіційні опоненти та всі члени Спеціалізованої вченої Ради.

Разом із Кафедрою, рідними та друзями, здобуткам нашого здобувача та присудженню йому наукового ступеня радіє і науковий керівник, вчений світового рівня у галузі машинобудування і процесів харчових та фармацевтичних виробництв, доктор технічних наук, професор Євген Штефан.

Про основні наукові положення дисертаційної роботи можна дізнатися з понад 20 наукових статей, частина із яких опублікована у авторитетних світових виданнях із високим рівнем впливовості.

Вітаємо Богдана Пащенка із черговою перемогою, і бажаємо гідної реалізації своїх талантів та успіхів у майбутній кар’єрі. Ми впевненні, що працездатність, відповідальність і наполегливість неодмінно принесуть автору успіх і визнання.
Віримо, наша творча молодь продовжить дослідження у цьому напрямку, і прославить наш Університет і Кафедру новими актуальними досягненнями.