Третій тиждень не видно сонечка, і сіра мряка висить над Києвом. Так хочеться світла і чогось яскравого!

До речі, а якщо реально хочеться сонячного світла? Наприклад, у закритих без вікон без дверей приміщеннях, підвалах, тунелях тощо.

Вихід є! Це доводить у своєму дослідницькому проекті “Solar Optic” наша магістрантка Марія Аліпатова разом з командою творчої молоді із Німеччини, Франції, Великобританії та Польщі, та координатором проекту професором Миколою Якимчуком. Ця команда пропонує новий метод гібридного сонячного освітлення, заснований на процесах генерації, концентрації та передачі сонячної енергії.

Та ще як доводить! Наприклад, днями цей проект взяв перше місце у фіналі хакатонів #Green4Europe. У півфіналах хакатону, які відбувалися в Україні та Грузії, взяли участь 14 команд. До фіналу, який відбувся у Німеччині, разом з нашою пройшли ще 6 команд.

Друге місце зайняла українська команда «Scooby Doo» з проектом комплексної комунікаційної кампанії, чат-боту та інтерактивної карти для популяризації екологічно свідомого ставлення до чистоти рідного міста.

Третє місце – проект грузинської команди «Noisure», спрямований на використання візуалізації даних для моніторингу рівня шумового забруднення в міських районах.

Скромно радіючи за наших студентів, розділяємо радість переможців хакатону! А Марія у фейсбук-дописі дякує своїй міжнародній команді, а також Інженерно-технічному інституту за підтримку і технічну базу для досягнення мети.