Тематика бакалаврських дипломних проєктів зазвичай стикується із актуальними для промисловості питаннями.

Перший у цьому році захист бакалаврів, що навчаються за освітньою програмою «Інжиніринг харчових виробництв», це правило підтвердив. Найвідповідальніші бакалаври кафедри машин і апаратів харчових і фармацевтичних виробництв – Марія Тєняєва, Владислав Новицький, Артур Ройко, В’ячеслав Новицький і Володимир Медвідь вийшли на перший захист, виконали і представили свої актуальні розробки на високому рівні, цікаво і з творчим підходом.

Питання, які були розглянуті, стосувалися транспортних систем первинного оброблення м’ясної продукції, підвищення якості напівфабрикатів для виготовлення ковбас і м’ясних виробів, а також їх пакування. Не менш важливими є представлені питання виробництва хлібних виробів, зокрема, підвищення ефективності обладнання для тістоприготування. У всіх проєктах приділена значна увага покращенню умов і безпеки праці.

Онлайн-захист проєктів, що відбувся одним із перших як на кафедрі, так і в університеті та Україні, був незвичним для студентів і екзаменаційної комісії. Колектив кафедри швидко налаштувався на нові вимоги, тому і захист відбувся успішно. Голова екзаменаційної комісії, професор Олександр Гавва наголосив, що сьогодення ставить до нас вимоги швидко звикати до нових викликів і вчитися, а шановним випускникам побажав міцного здоров’я і успішного продовження навчання у магістратурі.

Розуміючи, що після закінчення пандемії змішана система навчання тривалий час буде основною, фахівці кафедри машин і апаратів харчових і фармацевтичних виробництв шукають ефективні способи поєднання класичного та дистанційного навчання, і зокрема – дипломного проєктування, залучаючи досвід партнерів із європейських університетів. А на основі першого досвіду онлайн-захисту будуть розроблені рекомендації, як зробити змішану систему навчання ефективнішою.

Перші захисти бакалаврів освітньої програми «Інжиніринг харчових виробництв»