Наша магістрантка Марія Аліпатова продовжує річне стажування в Іспанії у місті Таррагона у R&D центрі компанії Dow. Ця всесвітньо відома компанія є лідером у виробництві полімерів для різних сфер застосування, зокрема, для полімерної упаковки.

Стажування Марії включає інженерну підготовку і дослідницьку роботу на тему «Включення вторинної сировини у склад стрейч плівок».

Днями Марія представили свої результати на науковому семінарі, на якому разом з фахівцями та вченими у галузі упаковки, аспірантами та магістрантами обговорили шляхи покращення фізико-механічних властивостей стрейч плівок.

Доповідь Марія розпочала із дивовижних фактів про підтримку України у світі. Зокрема, компанія Dow перерахувала значні кошти для допомоги Україні. У маленькому місті Таррагона та сусідній Барселоні постійно відбуваються акції на підтримку України. Люди постійно збирають величезні об’єми продовольства, побутових товарів, які відправляються до України. Марія у свій вільний час працює волонтером зі збирання допомоги нашій армії та населенню, що перебуває у небезпеці під час російських обстрілів.

Презентація була продовжена серйозними науковими результатами. Зокрема, учасники семінару дізналися про:

– дослідження спрямовані на визначення впливу структури, складу та технології виготовлення стрейч плівок на їх фізико-механічні властивості.

– включення у полімерні стрічки продуктів перероблення вторинної сировини може знизити її якість та механічні властивості, проте, правильний підбір компонентів плівки та технології виробництва дозволяють уникнути цих недоліків.

– використання стабілізаторів із вторинною сировиною зменшує кількість геліків (твердих включень) у плівку

– використання 50% вторинної сировини не має негативного впливу на механічні властивості стрейч плівки

– використання високоякісних матеріалів з вторинною сировиною під час екструзії підвищує механічні властивості плівки

– отримані результати дозволять використати вторинну сировину для виготовлення якісної стрейч плівки та сприяти вирішенню екологічного питання – правильного поводження з використаними полімерними матеріалами.

Учасників семінару цікавили такі питання:

– наскільки вигідно використовувати вторинну сировину під час виготовлення стрічки? Чи не доцільніше робити її із нових матеріалів?

– наскільки постійним є склад переробленої вторинної сировини? Ця сировина різноманітна, співвідношення її компонентів непостійне. Чи стандартизовано склад вторинної сировини?

– як впливає технологія на властивості готової полімерної плівки?

На ці питання Марія дала розгорнуті відповіді. Якщо вам ця тема цікава, і ви маєте питання до доповідача – запрошуємо на наступні семінари.

Учасники семінару висловили побажання, щоб Марія Аліпатова продовжила свою виробничу і дослідницьку кар’єру в Україні, та були раді, почувши позитивну відповідь.

А з іншого боку Європи, у прифронтовому, але завжди прекрасному Києві, скромно брала участь у семінарі та безмежно раділа за Марію її науковий керівник, ініціатор цього стажування, провідний фахівець у галузі полімерної упаковки, видавництва і поліграфії, доцент кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв Наталія Кулик.