Протягом останніх семи років один з провідних вищих навчальних закладів України

– Сумський державний університет є базовим закладом для проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань «Механічна інженерія». Приємно відмітити, що останні п’ять років  студенти ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого показують високі здобутки і одержують призові місця. Активну участь в організації науково-дослідної роботи, в т.ч. в студентських наукових гуртках, беруть викладачі кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв. В цьому напрямку плідно працює секція машинобудування кафедри, зокрема, проф. Олександр Литвиненко та доц. Юрій Бойко. Здобувачі, підготовлені ними до участі в конкурсах студентських наукових робіт, кожен рік гідно представляють наш університет. Цей рік не став виключенням. За результатами підсумкової науково-практичної конференції, яка відбулась 27-28 квітня 2021 р. в Сумському державному університеті, студент Роман Савчук посів друге місце та одержав диплом ІІ ступеня. До речі, це вже третій переможець, який успішно виконав студентську наукову роботу під керівництвом проф. Олександра Литвиненка. Так, дипломи ІІІ ступеня отримали Орест Синільник в 2017 році, а в 2020 р. – Андрій Горайчук.

Кожний рік наукові змагання проходять в умовах гострої конкуренції, оскільки переважна більшість учасників – представники потужних технічних навчальних закладів. Тим більше вартість перемог представників нашого університету, де галузь знань «Механічна інженерія» не є профілюючою.

Якісній підготовці студентів сприятиме суттєве оновлення матеріально-технічної бази кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв, перегляд та вдосконалення структури і змісту навчальних дисциплін.

Проведення конкурсу в умовах відеоконференції через карантинні обмеження, звичайно, накладає певні обмеження, однак, Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт сприяє підтримці студентської молоді, створює умови для творчого зростання, активізації науково-дослідної роботи. Участь наших студентів сприяє популяризації нашого вищого навчального закладу освіти, розширення наукових зв’язків зі спорідненими науковими закладами, спонукає до активної наукової діяльності.