Розпочався третій місяць стажування нашої магістранки Марії Аліпатової у R&D центрі компанії Dow, що у місті Таррагона, Іспанія. Попереду – ще 10 місяців насиченої дослідницької та практичної роботи.

Про пройдений етап Марія поінформувала нас на кафедральному семінарі. Отже, ми дізналися що:

• Компанія DOW є світовим лідером з виробництва поліетиленових гранул завдяки впровадження повного циклу виробництва;

• Заводи компанії знаходяться у Іспанії, Італії, Німеччині, Нідерландах і Сполучених Штатах;

• Компанія Dow залучає студентів технічних спеціальностей у програму стажувань. Студенти вирішують реальні задачі, котрі сприяють економічному або екологічному розвитку;

• Нині у іспанському центрі компанії стажуються студенти з багатьох країн. У студентського колективу склалися цікаві традиції, а взаємопідтримка допомагає швидко адаптуватися до роботи у нових умовах, далеко від дому.

Марія представила перші результати наукових досліджень, виконаних під керівництвом фахівців компанії Dow. Тема досліджень – Розробка оптимальних умов для виробництва видувних і каст-стретч плівок із додаванням матеріалів вторинної переробки. Із застосуванням найсучаснішої інноваційної апаратури автор досліджує вплив додавання матеріалів вторинної переробки на якість плівок, та надає пропозиції для усунення дефектів.

На завершення Марія Аліпатова та колектив кафедри запропонували нашим студентам вже зараз ставити високі цілі, удосконалювати знання англійської мови та готуватися до участі у таких проектах.