Здобувачі і викладачі завітали на семінари, на яких наші представники поділилися враженнями від проходження стажування та літньої школи з економічних, екологічних і соціальних аспектів перероблення харчових відходів у Жешувському університеті (Польща).

Вперше стажування фінансувалося за рахунок Європейської програми академічної мобільності Ceepus. Із 7 проектів, поданих нашими студентами, 5 отримали перемогу і фінансування.

Ініціатор стажування наших студенток – колектив коледжу природничих наук Жешувського університету та особисто професор Мачей Клуж. Протягом останніх п’яти років наші студенти та аспіранти неодноразово зустрічалися і працювали із професором Клужем на різних конференціях та наукових заходах у Румунії та Польщі.

Учасниці літньої школи згадали, що початок стажування припав на неприємний час, коли росіяни гатили ракетами по транспортній інфраструктурі заходу України. Відчайдушні студентки, які ризикнули і поїхали до Польщі, тепер з радістю підтримують свій вибір.

Отже, під час стажування та літньої школи наші учасниці прослухали лекції з екологічних, економічних і соціальних аспектів харчових забруднень, провели лабораторні дослідження із процесів та обладнання біотехнологічних виробництв, ознайомилися з особливостями організації наукової лабораторії, оглянули сучасне лабораторне та технологічне обладнання біотехнологічної галузі: біореактори, автоклави, ферментери різної місткості, а також установки для приготування поживних середовищ, відвідали підприємства харчової та переробної галузі, пройшли майстер-класи з кулінарного мистецтва, мали насичену культурну програму та екскурсії, а також удосконалили англійську у дружньому колі студентів із Польщі, Румунії, Албанії, Хорватії, Португалії, Чехії, Португалії та інших країн.

Вразила екскурсійна програма, зокрема, у Польські Карпати, на озеро Соліна та міста і містечка південно-західної Польщі.

У планах учасниць стажування застосувати отриманий досвід під час написання курсових проектів і кваліфікаційних робіт.

Враховуючи безцінну підтримку наших польських колег, ректор НУХТ Олександр Шевченко надіслав лист-подяку адміністрації Жешувського університету та особисто ініціатору стажування, професору Мачею Клужу.