Питання і виклики, які нині постали перед освітянами, були обговорені на спільному болгарсько-українському семінарі «Змішане навчання – основна освітня модель після пандемії», який проходив у нашому університеті 23 червня.

Участь у цьому заході взяли понад 60 науковців нашого Університету, а також наші партнери із Русенського університету (Болгарія), Інституту технічної теплофізики НАН України, Інституту моніторингу та якості освіти НТУУ «КПІ ім. Ігора Сікорського», Білоруського національного технічного університету, Білоруського державного аграрного технічного університету, Кигризько-турецького університету «Манас» (м. Бішкек, Киргизстан).

Відкрили семінар ректор Русенського університету (Болгарія), член-кореспондент, д.т.н., професор Христо Белоєв і проректор з науково-педагогічної та виховної роботи нашого Університету професор Лариса Арсеньєва.

Досвід поєднання класичної та онлайн-освіти представив  провідний фахівець у галузі інноваційних методів навчання, директор центру Інноваційних освітніх технологій Русенського університету професор Ангел Смрикаров. Лектор наголосив на раціональному співвідношенні різних освітніх форматів для різних освітніх напрямів, і на прикладі власної презентації та доповіді показав приклад, як зацікавити аудиторію та мотивувати її до онлайн-навчання.

Після семінару відбулася жвава дискусія. Учасники семінару отримали відповіді на питання, пов’язані з мотивацією студентів і викладачів до змішаного навчання і його технічним забезпеченням.

Болгарські колеги презентували нам нещодавно відкриту віртуальну бібліотеку, у якій зібрані матеріали із інноваційних освітніх технологій. Вже нині бібліотека має понад 60 тисяч читачів, і наші фахівці теж запрошені до використання її фонду.

Нагадаємо, що співпраця нашого і Русенського університетів триває вже 10 років, і з кожним днем її ефективність підвищується. Лише за останні 2 місяці ми взяли спільну участь у 4 освітніх і наукових заходах, зокрема кулінарному марафоні, науковій конференції молодих вчених Русенського університету, декількох семінарах із інноваційних методів навчання. Активну участь у підтримці тісних контактів з Болгарськими колегами та ініціюванні спільних професійних заходів бере колектив кафедри машин і апаратів харчових і фармацевтичних виробництв нашого Університету.

Ми вдячні шановним колегам з Русенського університету за підтримку співробітництва. Нам приємно бачити, як на емблемі Семінару гордо майорять прапори наших країн. Особлива подяка ректору Русенського університету член-кореспонденту, професору, д.т.н. Христо Белоєву та провідним фахівцям, ініціаторам семінару професорам Ангелу Смрикарову і Станці Дамяновій.

Дякуємо також всім учасникам семінару. Ваша участь зробила його цікавим і насиченим. Ми чекаємо ваших відгуків та пропозицій щодо розвитку питання змішаної освіти.

Посилання на новину про семінар на сторінці Русенського університету в Facebook:

РУСЕНСКИЯТ УНИВЕРСИТЕТ ДОМАКИНСТВА УЕБИНАР ОТНОСНО СМЕСЕНОТО ОБУЧЕНИЕ С УЧАСТИЕТО НА УНИВЕРСИТЕТИ ОТ УКРАЙНА, БЕЛАРУС И…

Опубліковано Русенски университет "Ангел Кънчев" Вівторок, 23 червня 2020 р.