18 жовтня 2021 року науковий колектив представників НУХТ та Національного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» узяв активну участь у роботі англомовної конференції Advanced Mechanical and Power Engineering (CAMPE-2021), яка зосереджена на широкому спектрі дослідницьких завдань у галузях механіки рідин і теплообміну в енергетиці, енергозберігаючих технологій, що стосується сучасних і майбутніх тенденцій інженерного проектування, нанотехнологій для вирішення інженерних завдань.

Доповідачі присвятили виступ члену свого творчого колективу, наставнику, співавтору, провідному спеціалісту у цій галузі, професору кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв нашого університету, доктору технічних наук Олександру Литвиненку, життя якого передчасно обірвалося за кілька днів до виступу. Своїм виступом професор Євгеній Штефан і доцент Богдан Пащенко вшанували світлу пам’ять колеги та відзначили, що наукові напрацювання й здобутки продовжують жити після своїх творців і викликають щирий інтерес та відгук у суспільстві, приносячи йому тим самим користь.

Представлена доповідь «Environmental safety of heat and power enterprises», у якій йшлося про перспективи використання ефектів кавітації для практичного застосування на теплових електростанціях у технологіях очищення стічних вод. Були представлені основні переваги технології та обладнання для здійснення гідрокавітаційного очищення порівняно з відомими технічними рішеннями. Доповідь отримала багато схвальних відгуків, побажань подальшого розвитку та успіхів.

Участь у науковому заході взяли близько 100 науковців з України, Великобританії, Німеччини, США, Канади, Індії, Китаю тощо.