Національний університет харчових технологій

Кафедра машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв (МАХФВ)

Навчально-науковий інженерно-технічний інститут ім. акад. І.С.Гулого

Досвідчені студенти діляться досвідом виживання у вищому навчальному закладі.

 

Проведи розвідку.

Вже першого вересня збери максимум інформації про розташування аудиторій, кафедр, бібліотеки, деканату і т.п. Це допоможе тобі швидко орієнтуватися і менше запізнюватись на заняття.

 

Дізнайся розклад.

У перший же день навчання дізнайся розклад. Як кажуть бувалі студенти, розклад - це твоя нова Біблія. Ще краще - як можна швидше вивчити його: коли якась пара і хто читає. Будеш знати це - і одногрупники до тебе потягнуться.

 

Дізнайся про всі плюси студентського квитка.

Твій студквиток - це воістину магічний документ. Це знижки на міжміський і міський транспорт, «Дні студента» в кафе, кінотеатрах і розважальних центрах.

 

Навчися вчитися.

Мета вишу саме в цьому - навчити тебе працювати з інформацією. Університет не дасть тобі певний  багаж знань, він покаже тобі, що знання безмежні і що основну їх частину ти отримуєш сам. Викладачі - всього лише арбітри, координатори, вони лише направлять тебе в потрібне русло.

 

Розстав пріоритети.

У будь-якому вище є профільні предмети, а є загальноосвітні дисципліни. Оскільки ти прийшов до ВНЗ, значить, хочеш отримати якусь спеціальність. Тому визнач для себе важливість кожного предмета і відповідно розподіли свою увагу.

 

Збери інформацію про викладачів.

Після знайомства з розкладом потрібно дещо дізнатися і про викладачів. Це дуже важливо: знати хоча б ПІБ і предмет, який читає викладач. А ще краще знати про викладачів якомога більше (звички, хобі, особливості роботи і ставлення до студентів). І розповісти одногрупникам буде що, і особистість викладача стане цікавіше, а найголовніше - допоможе знайти підхід до педагога.

 

Задавай питання.

Мета студента - пізнати світ. Тому якщо чогось не знаєш - питай. Забудь про незручності і утиску. Не соромно - не знати, соромно - не вчитися.

 

Заведи корисні знайомства.

Викладачі дадуть тобі знання. А ось хто поділитися досвідом студентського життя? Тому потрібно максимально використовувати оточення: подружися зі старшокурсниками. Вони вже відчули життя студента і з задоволенням поділяться інформацією про свої Лайфхаки.

 

Насолоджуйся студентством.

Подорожуй, гуляй, знайомся з новими людьми, розважайся і вчись - і цей час, коли ти носиш звання студента, стане кращим у твоєму житті.

 

Будь активним.

Або стань таким. Завжди і скрізь. По твоїх венах тече не кров, по них тече молодість! Тому приймай участь у студентському житті - нудно не буде.

 

Джерело: kibit.edu.ua