Студенти бакалаврату Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого в рамках проходження переддипломної практики разом з викладачем кафедри МАХВ Ігорем Бабановим відвідали «Пирятинський сирзавод».

Сьогодні на українському ринку представлено десятки найменувань та сортів сиру та чималоїх виробників. Але лише одиниці з них вважаються провідними експертами сирної справи, щоздатні запроваджувати стандарти та визначати тенденції розвитку всієї галузі. Саме таким підприємством є Пирятинський сирзавод, продукція якого відома під торговою маркою«Пирятин».

АТ «Пирятинський сирзавод» - велике підприємство сиро-молочної промисловості, розташоване в місті Пирятин Полтавської області, є складовою групи компаній «Молочний альянс»; має багато відзнак і нагород за якість і властивості продукції, яка випускається під торговою маркою «Молочний Шлях».

У 2007 році на заводі було впроваджено повністю автоматизовану лінію формування і пресування сирів іспанської фірми «Фібоса», відтак потужності підприємства з переробки молока на твердий сир зросли до 500 т молока на добу, тобто 50 тонн готової продукції на добу. Відтак, сир виробляється на обладнанні, що являє собою автоматизовану лінію, де до мінімуму зведений контакт людини з продуктом. Високий рівень механізації, автоматизації, санітарії та гігієни виробництва, високий кваліфікаційний рівень спеціалістів дозволяє забезпечити випуск стабільно якісної продукції.

Студентам було цікаво спілкуватися з головними спеціалістами підприємства. Вони познайомили студентів із технологічним циклом виробництва сирів на підприємстві та відповіли на усі їх питання.

Студенти та викладач вдячні адміністрації «Пирятинський сирзавод» за можливість практично закріпити набуті у університеті теоретичні знання.