Нещодавно видатний болгарський педагог, керівник спеціалізованої школи з прикладної фізики і математики, професор Теодосій Теодосієв прочитав онлайн-лекцію «Студент майбутнього», до якої приєдналися здобувачі, аспіранти і викладачі кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого.

Лекція читалася болгарською мовою, але враховуючи те, що багато здобувачів і викладачів кафедри постійно беруть участь у болгарських наукових заходах, проходять стажування і практику на болгарських підприємствах, беруть участь у спільних наукових проєктах, почуте було зрозумілим слухачам.

Професор Теодосієв поділився зі слухачами багатьма цікавими ідеями, зокрема:

‒ «Якщо людина хоче жити довго, її мозок повинен постійно працювати. Мисляча людина більш стійка до катаклізмів, які ще попереду».

‒ «Щоб стати хорошим спеціалістом, потрібно двадцять тисяч годин працювати в галузі, і це стосується всіх професій».

‒ «Світу потрібна служба безпеки, а це – освітня система. Система освіти має забезпечити кожну дитину, щоб, якщо вона завтра залишиться останнім жителем планети, вона могла врятувати цивілізацію».

‒ «Ініціатива вищої школи – через лекції мотивуючих і цікавих людей зберегти академічний дух серед студентів в умовах дистанційного навчання».

‒ «Кількість бажаючих вивчати точні науки зменшується, і це світова тенденція. В такій маленькій країні, як Болгарія, це небезпечно. Молодих науковців мають усіляко заохочувати їхні родини та викладачі, щоб зберегти цікавість, мотивацію і пильність наукового духу».

‒ «Щоб запобігти катастрофічним наслідкам онлайн-навчання, сім’ям і вчителям необхідно переконати дітей, що в ім’я освіти потрібні жертви, адже світ стає все більш конкурентним й існує тенденція до того, що все більше людей розумової праці змагатимуться зі штучним інтелектом».

‒ «Вільна людина незалежна. Вона може впоратися з будь-якою ситуацією і вирішити будь-яку проблему без допомоги комп’ютера. Така людина – студент майбутнього, який може пережити всі види історичних, соціальних, політичних та природних катаклізмів».

Наші здобувачі і викладачі висловлюють величезну вдячність професору Теодосієву і організаторам за проведення заходу, адже ця лекція надала всім присутнім натхнення до нових звершень і стимулювала слухачів до навчання і саморозвитку!