Днями всі охочі побачити та оцінили, як відбувається навчальний процес англійською мовою

у одній з кращих груп студентів другого курсу, які навчаються на англомовному проекті за спеціальністю «Готельно-ресторанна справа». На нашій Кафедрі група вивчає основи автоматизованого проектування, обладнання і проектування закладів готельно-ресторанного бізнесу. Викладачі цих дисциплін – доценти Олексій Губеня і Віталій Рачок, не лише навчають, але одночасно навчаються: це нова, цікава задача – передати англійською мовою великий об’єм знань, професійних навичок, сформувати у майбутніх фахівців необхідні компетенції; а також зробити цей процес цікавим.
Отже, на англомовну лекцію з обладнання закладів готельно-ресторанного бізнесу, яку проводив доцент Олексій Губеня, завітали викладачі нашої та інших кафедр Університету, а також авторитетні вчені з Румунії, Киргизстану, Білорусі та Південної Африки.
Шановні гості звернули увагу на групу, яка була в центрі подій. Студенти активно підтримували діалог з лектором, без проблем згадували пройдений протягом року матеріал, відразу дізнавалися відповіді на питання, які виникали в процесі отримання знань. Розглядаючи обладнання для випікання хлібних, кондитерських виробів і піци, разом намагалися розібрати труднощі термінології, порівняти різні типи обладнання та прийняти оптимальне рішення для конкретних умов. Викладач з гордістю поділився історією та сучасними здобутками наукової школи з хлібопекарських печей, яка вже понад 70 років функціонує у нашому Університеті.
Хоча лекція призначалася для студентів, до діалогу приєднувалися і гості. Зокрема, професорка Університету «Штефан чел Маре» з Румунії Габріела Константінеску уточнила, що малі пекарні часто використовують заморожені тістові напівфабрикати, і доповнила лекційний матеріал особливостями їх термічного оброблення. Доцент Киргизько-турецького університету Руслан Аділ Акай Тегін пропонував врахувати особливості випікання національних сортів хліба, а викладач Білоруського аграрного університету Катерина Пашкова і молода науковець з Південної Африки Вулані Рікозо звернули увагу на складні питання фахової термінології у англійській мові.
Колектив Кафедри, обговорюючи лекцію, оцінив крок вперед у досвіді викладання англійською. Без сумніву, це корисно для студентів і викладачів, відкриває нові горизонти у освітній і науковій діяльності, і майбутньому працевлаштуванні студентів. Домовилися, що цей досвід найближчим часом буде поширений на інші дисципліни та групи.
Отже, ми вдячні відповідальним та ініціативним студентам-учасникам лекції, і шановним партнерам, які діляться з нами корисним досвідом.
Ми сподіваємся, що студенти добре зрозуміли лекційний матеріал, і задоволені методами та стилем викладання.
Радимо роботодавцям вже зараз звернути увагу на колектив цієї групи.