Європейські освітні традиції нам уявляються далекими та надмірно бюрократичними. Але хто був і бачив – розуміє, що все простіше. Це збалансована система зацікавлених сторін – відповідального і цілеспрямованого студента, університету, і підприємств-роботодавців.
Поділимося прикладом. Наш магістрант Дмитро Латиговський нині поєднує навчання з роботою інженера-конструктора на науково-виробничому підприємстві «УКРОРГСИНТЕЗ», яке спеціалізується на виробництві обладнання для харчової, фармацевтичної та хімічної промисловості, а також лабораторних меблів.
Там же він офіційно проходить півторамісячну виробничу практику.
Університет створив умови для успішного поєднання навчання і професійної діяльності – аудиторні заняття займають 2 дні на тиждень, а викладачі надають консультації у зручний для студента час.
Підприємство «УКРОРГСИНТЕЗ» створило комфортні умови праці, вкладає значні зусилля і ресурси у виробниче навчання свого нового працівника, із розумінням відноситься до помилок на перших етапах роботи.
У професійній діяльності Дмитро Латиговський працює над розробленням деталей і вузлів обладнання, технологією їх виготовлення, фінішного оброблення і складання. Тема магістерської роботи Дмитра також буде пов’язана з обладнанням, яке виготовляють на УКРОРГСИНТЕЗі – ректифікаційною колоною насадкового типу.
Отже, після закінчення Університету наш магістрант матиме не лише якісну теоретичну підготовку і базові компетенції, а цінний інженерний досвід, стаж, і перспективну роботу.
Днями Дмитро Латиговський за люб’язної згоди адміністрації УКРОРГСИНТЕЗу запросив викладачів нашої Кафедри ознайомитися із діяльністю підприємства. Ми перейняли досвід роботи конструкторського відділу, та удосконалили знання із механічного оброблення матеріалів, збирання, нанесення покриття і налагодження обладнання.
Ми висловлюємо глибоку повагу і вдячність адміністрації УКРОРГСИНТЕЗу за внесок у підготовку фахівців. Нехай ваша діяльність буде результативною, а продукція користується попитом в Україні і світі.