Будьмо чесними, скріни онлайн захистів із типовими заголовками “На кафедрі вперше відбувся онлайн захист” вже не вражають. Тому пропонуємо переключитись на дещо прекрасне і розглянути декілька чудових оригінальних дизайнів упаковки.

Але ні… це знову онлайн захист! Вже давно не перший.
На якому свої розробки представили бакалаври з комп’ютерних технологій дизайну та виготовлення упаковки.
Більшість із нас є фахівцями у галузі дизайну і розуміє, що дизайн упаковки – нескладна справа. Потрібно лише провести маркетингові і соціологічні дослідження, врахувати побажання і особливі вимоги різних груп населення, яке відрізняється за віком, соціальним статусом і звичками. А також визначитися з прототипом, при цьому проаналізувавши законодавство з охорони авторських прав. Далі спроектувати саму упаковку, врахувавши вимоги до її безпечності для споживача та продукту, ергономічність, міцність, економію ресурсів, екологічність. Під час проектування етикетки потрібно врахувати стандарти щодо маркування продукції, а якщо продукт планується експортувати – то і законодавство інших країн.
Але цей порядок дій – лише вершина айсбергу. Коли дизайн спроектований, потрібно цю упаковку виготовити. Розробити технологію виготовлення, раціонально підібрати матеріали і технологічне обладнання, розробити конструкторську документацію.
Як бачимо, задача дещо ускладнилася. Але навчаючись 4 роки, наші студенти тепер вільно володіють необхідними знаннями і вміннями, які дозволяють виконати поставлену задачу із проектування і виготовлення упаковки. Що вони успішно довели під час захисту.
Втомлена, але безмежно задоволена комісія у складі професора Олександра Гавви, доцентів Ігора Литовченка, Наталіїї Кулик і Лесі Марцинкевич вітає нових бакалаврів Владислава Гапоненка, Аліну Дерев’янко, Павла Москаленка, Євгенію Голуб і Владислава Кучерявого, а також дякує їхнім батькам за підтримку впродовж 4 років навчання 💐!
 
 
PS – під час дискусії щодо оцінювання представлених проектів голова екзаменаційної комісії професор Олександр Гавва звернув увагу, що ніхто так не хвилюється за студента під час виконання, захисту і оцінювання проекту, як науковий керівник. Тому, шановні випускники, цінуйте і прислухайтеся до ваших керівників!