Розробка та впровадження ефективних, безпечних та екологічних пакувальних рішень для харчових продуктів

та інших товарів є, беззаперечно, важливою і актуальною, особливо у наш буремний час.

Ми пишаємося творчою та ініціативною молоддю нашого Університету та Кафедри, яка розуміє важливість цього питання, і робить свій внесок у розвиток пакувальної галузі.

Понад 50 наукових розробок творчої молоді з нашого та інших університетів протягом останніх місяців брали участь у Всеукраїнському конкурі наукових робіт з актуальних проблем пакувальної індустрії. За результатами конкурсу перемогу здобули 11 розробок, а їх автори презентували свої здобутки на Ювілейній, 20 Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції “Золотий Каштан”, яка відбулася в нашому Університеті 12 листопада в режимі онлайн.

Всі заслухані роботи та їх автори варті того, щоб їх ще раз згадати. Отже, на цьогорічній Конференції “Золотий Каштан” були представлені такі розробки:

• “Pencilballs”, автор – Дар’я Ржепішевська
  • “Конструкція і технологія виготовлення упаковки для набора аксесуарів для гаджетів”, автор – Владислав Кучерявий
  • “Фальцювальний пристрій”, автор – Сергій Пастернак
  • “Зустрічне лиття”, автор – Анна Гур’єва
  • “Механічний захоплювальний пристрій на засадах біоніки з розширеними функціональними можливостями для виконання операцій групового пакування”, автор – Дмитро Данюк
  • “Міцність зварних швів полімерних пакетів при пакуванні дрібнодисперсної продукції”, автор – Станіслав Липчей
  • “Комбінований резервуар суміші парів горючих технічних рідин”, автори – Катерина Рябченко, Олександра Ткаченко
  • “Чиста Україна”, автор – Тетяна Ярмош
  • “Засоби художньої виразності в дизайні багатофункціональної еко-упаковки товарів для дітей”, автор – Ірина Філатова
  • “Технологія одержання поліетиленової плівки методом роздувної екструзії і поліпшеними адгезійними властивостями”, автор – Ангеліна Малихіна
  • “Застосування морських водоростей при створенні еко-упаковки”, автор – Дмитро Бочаров

Ми пишаємося, що серед переможців є наші студенти – це Владислав Кучерявий з конкурсною роботою “Конструкція і технологія виготовлення упаковки для набора аксесуарів для гаджетів” (керівник – доцент Наталія Кулик) та Дмитро Данюк з конкурсною роботою “Механічний захоплювальний пристрій на засадах біоніки з розширеними функціональними можливостями для виконання операцій групового пакування” (керівник – професор Микола Якимчук).

Конференцію «Золотий каштан» щороку організовує Клуб пакувальників України спільно з нашим Університетом.

Відкрив конференцію директор інженерно-технічного інституту нашого університету доцент Сергій Блаженко.

З вітальним словом до учасників звернувся Почесний президент Клубу пакувальників України Валерій Кривошей, зазначивши важливість підготовки фахівців для пакувальної індустрії та подякувавши учасникам конференції за їх плідну працю.

Зі словами підтримки та вдячності до молодих і перспективних науковців звернувся Олександр Дишлевий, представник компанії «DOW», яка є спонсором Конференції.

Незмінним професійним модератором Конференції був завідувач кафедри машин і апаратів харчових виробництв нашого Університету Олександр Гавва.

Те, що авторитет Конференції постійно зростає, а роботи її учасників є актуальним для сьогодення, підтвердив інтерес до Конференції наших закордонних партнерів. Зокрема, позитивним враженнями про представлені розробки та їх авторів поділилися проректор Білоруського державного аграрного технічного університету Володимир Поздняков, представник Киргизько-Турецького університету, фахівець у галузі мікробіології та екології доцент Руслан Аділ Акай Тегін, а також творча молодь із

Університету «Штефан чел Маре» (м. Сучава, Румунія) і Русенського університету (Болгарія).

На заключення організаційний комітет нагородив всіх учасників конкурсу дипломами та грамотами від Міністерства освіти і науки України та Клубу пакувальників.

Ми вкотре звертаємо увагу нашої молоді на важливість розвитку і набуття компетенцій, важливих для майбутньої кар’єри. Дослідницька і винахідницька робота під час навчання в Університеті за підтримки наших вчених завжди сприятиме розвитку ваших професійних здібностей і гарантуватимуть цікаве і насичене студентське життя.